Мітки

пʼятницю, 18 листопада 2016 р.

Безпечна поведінка в побуті і громадських місцях


Безпечна поведінка в побуті і громадських місцях

Безпека при користуванні газом

Загальні відомості про природний та зріджений газ. Умовно гази можна розділити на природний газ (болотний, водяний, коксовий, нафтовий і чадний) і зріджений газ, який знаходиться під тиском у балонах (етан, пропан, бутан). Зріджені гази не мають запаху, тому при використанні у побуті до них додають речовини із запахом для швидкого виявлення їх витоку із газових приладів.
Правила безпечного користування побутовими газовими приладами.
Гази, і особливо продукти їх загоряння, спричиняють отруйну дію, тому треба дотримуватися особливої обережності. Необхідно провітрювати приміщення, де є газові прилади.
Забороняється:
-         користуватися газовими колонками при відсутності тяги;
-    відкривати кран газопроводу, не перевіривши, чи закриті всі крани газової плити;
-         стукати по кранах, пальниках твердими предметами;
-         сушити речі над газовою плитою.
Почувши запах газу, перекрийте кран газоподачі і зателефонуйте 104.
Дії при виявленні запаху газу.
Якщо ви виявили запах газу в приміщенні, то дотримуйтесь наступних правил:
-   не вмикайте електрику;
-   не запалюйте сірники;
-   не паліть;
-   провітріть приміщення;
-   перекрийте крани газоподачі;
-   викличте аварійну бригаду за номером 104.

Будьте обережні – запобігайте утворенню іскор у будь-який спосіб, адже це може призвести до загоряння газу та його вибуху.

Ознаки отруєння. Запобігання отруєнню чадним газом. Долікарська медична допомога при отруєннях.
При отруєнні чадним газом або димом спочатку з’являється головний біль, потім запаморочення, загальна слабкість, сонливість, нудота, починається блювота. Потерпілий може знепритомніти, можливі зупинка дихання і навіть летальний кінець.
Необхідно негайно:
-               сповістити дорослих про випадок, викликати лікаря за телефоном 103;
-               винести постраждалого на повітря;
-               прикласти до носа потерпілого ватку з нашатирним спиртом;
-               забороняється постраждалому давати пити (можна тільки змочити губи та обличчя), будь-які ліки.

У побуті трапляється значно більше нещасних випадків, особливо пов’язаних з пожежами, ніж, наприклад, на виробництві. Домашні роботи виконують люди різного віку – від дітей о дідусів і бабусь, з різним рівнем освіти і ті, хто не має найменшого поняття про техніку безпеки.
Травматизм у дітей обумовлений в основному особливостями дитячого віку: ступенем розумового і фізичного розвитку, відсутністю необхідного життєвого досвіду, підвищеною допитливістю, схильністю до пустощів та ін. Велике значення в попередженні дитячого травматизму має правильна організація побуту, належний нагляд за ними, систематична виховна робота. Побутові травми у дітей не рідко виникають при відсутності порядку в домашньому господарстві, недбалому зберіганні горючих, отруйних, вибухових речовин, сірників, ліків тощо.
Кухня – це приміщення, що має найбільше потенційно небезпечних і шкідливих факторів, які за несприятливих умов можуть зашкодити здоров’ю людини. Наявність вогню, гарячих предметів і рідин може спричинити термічні опіки тіла, пожежу. Наявність газових приладів (плити, водогрійні колонки) створює небезпеку вибуху і пожежі при порушенні правил їх експлуатації. Травму можна одержати при неправильному користуванні ріжучими або колючими предметами (ножем, виделкою, пилкою). Кислоти, луги можуть викликати хімічні опіки.
Одним з розповсюджених джерел харчових отруєнь можуть бути продукти харчування, заражені деякими мікробами, які виділяють дуже сильні отрути білкової природи. До таких мікробів в першу чергу належить паличка бутулінуса, токсин якої є найсильнішим з природних отрут. Смертельною є доза всього лише 10-10 г-кг. Отруєння виникає в результаті вживання консервованих м’яса, риби, грибів, плодів і овочів, заражених спорами цих бактерій, які розвиваються в безкисневому середовищі. Після звичайного для харчових отруєнь початку (блювання, пронос, біль у животі) через декілька годин настає послаблення зору, порушення мови і акту ковтання внаслідок паралічу м’язів глотки і горлянки, потім настає параліч інших м’язів, що призводить до загибелі хворих.

Профілактика важких отруєнь полягає:

-    в необхідності ретельного промивання і кулінарній обробці продуктів домашнього консервування;
-         категорично забороняється вживати в їжу продукти із роздутих банок або банок з пошкодженими швами.

Немає коментарів:

Дописати коментар